Haber

Osman Özköylü: “Kaybedecek 3 puan Rizespor’a çok şey katardı ama adalet yerini buldu”

Pendikspor Teknik Müdürü Osman Özköylü oynadıkları Çaykur Rizespor maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Kaybedilecek 3 puan Rizespor’a çok şey katardı ama burada adalet yerini bulmuştur” dedi.

Spor Toto 1. Lig’in 16. haftasında Çaykur Rizespor, Pendikspor ile 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından düzenlediği basın toplantısında konuşan Pendikspor Teknik Müdürü Osman Özköylü, “Son dakikada gelse de golle alınan 1 puan çok değerli. Maçın geneline baktığımızda istatistikler baştan itibaren ortada. Maçın gidişatı bunu gösteriyor.Bu ağır sahada yağmurlu havaya rağmen Rizespor çok güçlü,çok seçkin.Bu istatistikler gerçekten oyuncuları olan bir takıma karşı deplasmanda oynayan bir kadro için tamdır.Bu maçı kaybedersek çok üzülürüm. , tüm çocuklar gibi. Çünkü hak etmediğimiz bir sonuç olurdu. Bugün baktığımızda Rizespor tamamen bizim hamlemizi durdurmaya dayalı bir oyun planıyla topun önünde. Önlerine gelen durumları değerlendirmeye çalıştılar.” yanlara veya yan toplardan kaleye atarak bulurlardı. Yan topta yaptığımız hata maalesef geriye düşmemize neden oldu ama çocuklar oyunun son dakikasına kadar aslanlar gibi oynamaya devam ettiler” diye konuştu.

Pendikspor’un son 20-25 dakikada oyunu zorlayan taraf olduğunu vurgulayan Özköylü, “Sonuç olarak hak ettiğimiz oyun için geç de olsa golü bulduk ve çok mutluyuz. Rizespor gibi çok pahalı oyunculara sahip çok değerli bir rakibe karşı tüm deplasman istatistikleri.Alınan bir puan gerçekten çok pahalıya mal oluyor.Oyunsal olarak maçın galibi biziz ama bunu deplasmanda gol atarak ödüllendirebildik. Son dakika gol açısından bu bizi mutlu etti.Kaybedecek 3 puan Rizespor’a çok şey katacaktı ama burada adalet yerini bulmuştu.Kötü bir skorla bu maçı hak etmişti.Bence skor almayacak şekilde oldu. 2 takımı üzdü” dedi. – RİZE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu